visacka facebook

blank

blank

Canisterapie

Termín „canisterapie“ se v ČR používá od roku 1993 a jejím autorem je PhDr. Jiřina Lacinová. Canisterapie využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka a zlepšuje kvalitu života. Působí různou mírou zastoupení v celé řadě oblastí, které pečují o lidské zdraví (psychické, fyzické i sociální). Canisterapie je podpůrná metoda, která je součástí ucelené péče o člověka. Canisterapeut často spolupracuje s pedagogy, speciálními pedagogy, psychology, osobními asistenty, psychiatry, fyzioterapeuty a dalšími odborníky při působení zooterapeutických týmů. Je součástí týmu pečujícího o klienta a proto by měl mít odborné vzdělání.

 

Cílová skupina je velmi široká. Pro svou komplexnost je canisterapie využívána u dětí, dospělých i seniorů, u osob s postižením a u osob sociálně vyloučených. Canisterapeutické týmy často působí ve školských, sociálních a zdravotních zařízeních a v rodinách u osob s postižením a u osob sociálně znevýhodněných.

 

canis 1 canis 2 canis 4

 

Metody canisterapie:

  • AAA – Animal Assisted Activities – aktivity se zvířaty Aktivity za přítomnosti psa, které poskytují příležitost pro motivační, výchovný, odpočinkový anebo terapeutický prospěch zaměřený na zvýšení kvality života klienta.
  • AAT – Animal Assisted Therapy – terapie za pomoci zvířat Terapeutická práce s klientem za přítomnosti psa, cílený kontakt člověka a zvířete.
  • AAE – Animal Assisted Education – vzdělávání za pomoci zvířat Edukační aktivity využívající přítomnost psa se zaměřením na rozšíření výchovy, vzdělání či sociální dovednosti klienta. Výchova dětí a mládeže k zodpovědnému vztahu ke zvířatům.
  • AACR – Animal Assisted Crisis Response – Krizová intervence za pomoci zvířat Krizová intervence využívající pozitivní interakce klienta a psa. Využití psa při poskytování krizové intervence klientovi v akutním stavu.

Naše canisterapeutické týmy z Aura Canis z.s. pravidelně působí ve školských, sociálních a zdravotních zařízeních a v rodinách u osob s postižením a u osob sociálně znevýhodněných. Dále se věnují výchově dětí a mládeže k zodpovědnému vztahu ke zvířatům, pořádání přednášek, osvětové činnosti a vzdělávání v oblasti zooterapie.

 

Pohádka o pejskovi a kočičce (se živými zvířátky) - další aktivitou je vzdělávací program pro děti různých věkových skupin spojený s pohádkou o pejskovi a kočičce jak dělali dort. Děti učíme zábavnou formou správné péči o psy a kočky.  

Novinky

Nový termín semináře na Moravě!

Vypsali jsme nové termíny seminářů na Moravě

Více info najdete zde: 

28. 10. 2023 Seminář Příprava psa na canisterapeutickou zkoušku (Babice u Šternberka) - propozicepřihláška on-line

Číst dál...

Semináře a workshopy

Aura Canis, z. s. pro Vás průběžně připravuje nabídku seminářů a workshopů. Aktuální nabídku můžete sledovat zde:

Číst dál...

Canisterapie

NOVÝ TERMÍN!!! semináře Canisterapie u seniorů 18. 10. 2023

Seminář Canisterapie u seniorů (Dolany u Jaroměře) - propozicepřihláška on-line

Spolupráce s Nadačním fondem NEJEN SRDCEM

Navázali jsme spolupráci s Nadačním fondem NEJEN SRDCEM. V období 13. 7. - 13. 8. 2017 každý den od 20 hod probíhá v divadle Hybernia muzikálové představení Mamma Mia! I vy můžete přispět do kasičky na naše canisterapeutické psy!

Ukončení spolupráce Aura Canis, z. s. s UPOL - Canisterapeutický výcvik

Aura Canis, z. s. letošním rokem ukončuje spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci na programu Canisterapeutický výcvik v rámci celoživotního vzdělávání.

 

Podpořte nás

platba 500kc  platba 300kc